REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pięć faktów o rynku lakierów samochodowych

Trzy miliony ton – taką ilość lakierów pochłonął w roku 2016 światowy przemysł samochodowy. Jakie jeszcze interesujące fakty na temat globalnego rynku lakierów samochodowych wynotowali specjaliści European Coatings? Sprawdźcie!

rynek samochodowy lakiery samochodowe

Fot. ZELA / rgbstock.com

Samochód już od dawna nie jest towarem luksusowym, a na jego posiadanie stać nawet przeciętnego Kowalskiego, dlatego produkcja aut gwałtownie rośnie. Co za tym idzie – coraz większe jest również zapotrzebowanie na lakiery. W roku 2016 wyniosło ono trzy miliony ton, czyli ok. 2,4 mld litrów. Największe w tym udziały miały kolejno regiony: Azji i Pacyfiku (46%), Ameryki (30%) i Europy (21%).

W latach 2016-2021 rynek najszybciej rosnąć będzie w rejonie Azji i Pacyfiku – w tempie 4,6%. Na drugim miejscu plasuje się Europa (2,3% rocznie), a na trzecim Ameryka (1,6%).

Najwięcej samochodów produkuje się dziś w Chinach – aż 28,1 mln rocznie! Drugim pod względem ilości produkowanych aut krajem na świecie (z produkcją o ponad połowę niższą, bo wynoszącą 12,2 mln) są Stany Zjednoczone. Na dalszym miejscu plasują się Japonia (z 9,2 mln), Niemcy (6 mln), Indie (4,5 mln) i Korea Południowa (4,2 mln).

Najpopularniejszym kolorem samochodów pozostaje biały. W 2015 roku białe auta stanowiły 35% wszystkich samochodów na świecie. Drugi, cieszący się o połowę mniejszą popularnością, był czarny (18%), a dalej srebrny (13%), szary (10%) i nieco bardziej fantazyjny czerwony (7%).

A co z rynkiem lakierów refinish? Do roku 2021 będzie rósł w tempie 2,5% rocznie. To oznacza, że za cztery lata jego światowe zużycie wyniesie już ponad 700 mln litrów.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA