REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pięć faktów o rynku farb dekoracyjnych

Farby dekoracyjne to prawdopodobnie najbardziej obecny w naszym życiu codziennym rodzaj farb. Portal European Coatings uznał, że to dobry powód, by w pięciu faktach podsumować ich światowy rynek.

farby dekoracyjne

Fot. UnitedSoybeanBoard / Foter.com / CC BY 2.0

Klasa średnia szybko się rozrasta, zwłaszcza na rynkach rozwijających się. To zaś ma wpływ na branżę farb dekoracyjnych – kupuje się, wykańcza i remontuje coraz więcej mieszkań.

Dlatego też eksperci przewidują w najbliższych latach stabilny wzrost rynku tego typu farb. Nawet mimo tego, że niestabilna pod pewnymi względami sytuacja ekonomiczna może na niego wpłynąć niekorzystnie.

Fakt nr 1: Wielkość rynku

dekoracyjne_fakt_1Według firmy IRL w roku 2018 rynek farb dekoracyjnych był wart 59,6 mld €, a wielkość produkcji tego typu farb na świecie wyniosła 32 mln ton.

Fakt nr 2: Udział na rynku farb i powłok

dekoracyjne_fakt_2Farby dekoracyjne to największy sektor światowego rynku farb – ich udział w nim wynosi 54% światowej produkcji farb. Nieco mniejszy, choć nadal znaczący, jest ich udział, jeśli chodzi o wartość – 42%.

Fakt nr 3: Ważne regiony

dekoracyjne_fakt_3Największym rynkiem farb architektonicznych jest Azja i Pacyfik. Europa pozostaje na drugim miejscu z wynikiem 28%, zaś Ameryka Północna na trzecim – z 19%. Bardzo szybko rozwijają się również niektóre rynki afrykańskie, jednak w ujęciu całościowym Afryka ma wciąż niewielki udział na światowym rynku farb dekoracyjnych.

Fakt nr 4: Przejście na wodorozcieńczalne

dekoracyjne_fakt_4Produkty wodorozcieńczalne cieszą się na rynku farb dekoracyjnych zdecydowanie największym wzięciem spośród wszystkich sektorów rynku farb – obecnie ich udział wynosi tu 85% (według danych opublikowanych przez PRA – 80% dla farb elewacyjnych i 90% dla farb wewnętrznych). Przejście na farby wodorozcieńczalne jest szczególnie problematyczne wszędzie tam, gdzie wymagana jest bardzo efektywna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego w branży dekoracyjnej nie ma przeszkód.

Fakt nr 5: Dystrybucja farb wodorozcieńczalnych na świecie

dekoracyjne_fakt_5Na świecie największy udział na rynku wodorozcieńczalnych farb dekoracyjnych ma obecnie Azja i Pacyfik (40%). Na drugim miejscu znajduje się Europa (24%), zaś na trzecim Ameryka Północna (19%). Na końcu pozostają Ameryka Południowa oraz Bliski Wschód i Afryka, z wynikami poniżej 10%.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA