REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Optymalna produkcja dzięki testom Dürr

Centrum testów i szkoleń Dürr Systems Inc. w Southfield (Michigan, USA) to obiekt wyposażony w nowoczesny sprzęt i najnowsze technologie. Producenci samochodów mogą w nim przetestować swoje materiały i rozwiązania jeszcze przed rozpoczęciem masowej produkcji, oszczędzając wiele czasu i pieniędzy.

produkcja centrum testowe Dürr

Fot. arch. Dürr

Działające od początku 2016 roku centrum jest dziś tak popularne, że co miesiąc ma zarezerwowane niemal wszystkie terminy. Nowoczesny sprzęt, nowe technologie, wykwalifikowani technicy – to wszystko przyciąga klientów. We współpracy z wytwórcami farb i dostawcami Dürr rozwija nowe metody, koncepcje i rozwiązania dla branży samochodowej i ogólnej przemysłowej. Co oferuje centrum?

Piec Ecopaint – jedyny tego rodzaju w całej Ameryce Północnej. W pełni zautomatyzowany, pozwalający na symulacje sieciowania promieniowaniem i grzania konwekcyjnego. Ma dwie strefy, każda z osobnym ogrzewaczem, oraz duży przekrój, dzięki czemu mieści całe pojazdy. Każda strefa jest kontrolowana pod kątem temperatury i objętości powietrza, można więc eksperymentować z parametrami. Piec pozwala również dokładnie zbadać karoserię pod kątem problematycznych do sieciowania miejsc.

Diagnostykę przeprowadza się na prototypie karoserii, testy nie mają więc wpływu na produkcję w zakładzie klienta, co zaoszczędza czas i pieniądze. Różne metody grzania pozwalają wybrać optymalny przebieg procesu i pożądane rezultaty. Mając do dyspozycji najlepsze parametry, klient może uzyskać w pełni efektywny proces produkcji w swoim zakładzie. Testy można przeprowadzić również wtedy, kiedy fizyczny obiekt nie jest dostępny – przeprowadza się wówczas modelowanie metodą Computational Fluid Dynamics (CFD) na podstawie danych CAD na temat pojazdu.

Centrum Dürr oferuje również testy związane z fazą aplikacji farby. Obiekt wyposażony jest w dwa 7-osiowe roboty EcoRPL133 oraz jeden 6-osiowy EcoRPL033 w dwóch kabinach lakierniczych. Roboty posiadają m.in. wysokoobrotowe rozpylacze (EcoBell3). Jedna kabina przeznaczona jest do małych elementów i standardowych kolorów, a druga – do testów lakierniczych całej karoserii. Obydwie pozwalają testować różne warunki produkcji, zarówno z wykorzystaniem lakierów wodorozcieńczalnych jak i rozpuszczalnikowych. Dzięki wynikom testów klienci mogą uzyskać m.in. lepszą jakość farby, optymalizację procesu lakierowania, lepsze dopasowanie koloru, mniejsze zużycie materiału oraz optymalną grubość powłoki.

W centrum jest również do dyspozycji testowe stanowisko z innowacyjnym systemem EcoDry X, który pozwala odzyskiwać nadmiarowe cząsteczki farby dzięki papierowym filtrom. Wymiana filtrów jest bardzo prosta, dzięki czemu system jest łatwy w użytkowaniu.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA