REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Operacja: butelka

Miasto w St. Louis w Stanach Zjednoczonych ma oprócz łuku Gateway Arch jeszcze jedną nietypową atrakcję – 10-metrową figurę w kształcie butelki wody sodowej Vess. Z okazji 100. urodzin marki ogromna reklama została odnowiona i odmalowana.

butelka St. Louis Vess renowacja

Fot. arch. Antique Architectural Décor

Figura wzniesiona została w roku 1953, ma więc już ponad 60 lat. Na swoje obecne miejsce w St. Louis trafiła natomiast w roku 1990. W ramach świętowania 100. rocznicy powstania marki Vess jej właściciel, koncern Cott Beverages, postanowił odmalować ogromną butelkę.

Renowacją zajęła się firma Antique Architectural Décor. Zadanie nie było proste – ze względu na wiekowość obiektu nie było możliwości jego przewiezienia w inne, bardziej dogodne miejsce, ponieważ transport groził całkowitym zniszczeniem figury. Wszystkie prace należało więc wykonać bezpośrednio na miejscu, w dodatku w niemiłosiernym upale – czerwiec, gdy były one prowadzone, okazał się w St. Louis miesiącem rekordowych temperatur. Słupek rtęci dochodził do 37°C.

Misja zakończyła się jednak sukcesem i na dzień 11 lipca, ogłoszony przez burmistrza miasta Dniem Butelki Vess, figura lśniła już nowym blaskiem. Operacja kosztowała firmę Cott blisko 50 000 dolarów. Było jednak warto – jak podkreśla Jason Sorvillo reprezentujący koncern, ogromna butelka to nie tylko świetna reklama, ale i powód do dumy dla mieszkańców St. Louis.

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA