REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowoczesny ośrodek AkzoNobel w Stanach

Przeniesienie ośrodka badawczego AkzoNobel w USA kosztowało koncern 10 mln $. Nowy obiekt wykorzystuje jednak najnowsze rozwiązania budowlane, dzięki czemu jest wyjątkowo energooszczędny i przyjazny środowisku.

AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Strongsville Technology Center w Ohio to ośrodek, w którym prowadzone będą badania dotyczące powłok typu coil coating, powlekania ekstruzyjnego oraz powłok opakowaniowych. Obiekt będzie pełnił również funkcję lokalnej siedziby AkzoNobel, dlatego mieścił będzie także pomieszczenia administracyjne.

Koncern zadbał o to, aby obiekt nie szkodził środowisku, już w trakcie budowy – 87% odpadów budowlanych trafiło do recyklingu. Poza tym w roli klejów, farb i powłok podłogowych wykorzystano wyłącznie ekologiczne produkty.

Pod względem wielkości powstały budynek zajmuje tylko 1/3 powierzchni dawnego ośrodka. W porównaniu z poprzednim obiektem, zużywa również tylko 1/3 gazu, prądu i wody. Dzięki tak korzystnym parametrom budynek otrzymał certyfikat LEED.

Starania AkzoNobel doceniły również władze lokalne. Miasto Strongville przyznało mu specjalną nagrodę za innowacje. Doceniono w ten sposób zarówno innowacyjne produkty, które powstają w ośrodku, jak na przykład wolne od szkodliwego bisfenolu A powłoki na puszki napojów, jak i sam nowoczesny zakład.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA