REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nouryon i Forge Nano pracują nad ultracienką powłoką

Koncern Nouryon oraz amerykański start-up Forge Nano połączyły siły, by stworzyć nową, ultracienką powłokę. Znajdzie ona zastosowanie na bateriach i katalizatorach.

Nouryon Forge Nano

Fot. arch. Forge Nano

Technolodzy zamierzają wykorzystać technologię zwaną osadzaniem warstw atomowych ALD (ang. Atomic Layer Deposition). Stwarza ona szereg nowych możliwości i zastosowań.

Kontrolowanie powłok na poziomie nano

Obie firmy realizują komplementarne działania – Forge Nano rozwija precyzyjne technologie nanopowłok, natomiast Nouryon dostarcza metaloorganiczne podjednostki chemiczne, takie jak TMAL (trójmetylek glinu) czy DEZ (dietylocynk).

Podjednostki te, jak wyjaśnia dr Paul Lichty, założyciel i dyrektor generalny Forge Nano, umożliwiają gromadzenie pojedynczych warstw atomowych na powierzchni materiału, poprawiając jego właściwości fizyczne, lecz nie wpływając na ogólną funkcjonalność. Dzięki temu możliwe staje się kontrolowanie powłok na poziomie nano- i niższym oraz produkowanie ich na skalę komercyjną.

Wspólnymi siłami dla rozwoju rynku

Współpraca pokazuje, że Nouryon chce działać wspólnie z innymi podmiotami na rzecz nowych produktów i technologii, które przyczynią się do rozwoju rynku. Jak mówi Steve Hunt, wiceprezes działu Business Development w firmie:

Dzięki nowemu kontraktowi wkraczamy w sferę zastosowań takich jak katalizatory i baterie. Współpracując ściśle z partnerami takimi jak Forge Nano, możemy połączyć nasze doświadczenia, by wprowadzić na rynek nowe rozwiązania dla klientów z różnych branż.

Źródło: Nouryon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA