a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNagrody Coatings Care 2020 wręczone

Nagrody Coatings Care 2020 wręczone

Brytyjska Federacja Powłok (BCF) ogłosiła tegorocznych laureatów nagrody Coatings Care. Zostały nimi firmy AkzoNobel Decorative Coatings i Sun Chemical. Ceremonia symbolicznego przekazania nagrody odbyła się zdalnie.

nagrody Coatings Care 2020 Sun Chemical

Fot. arch. BCF

Program Coatings Care docenia innowacje i udoskonalenia w dziedzinie farb i tuszów na takich polach jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo, zdrowie, dystrybucja i zarządzanie produktem. Oceny dokonuje się na podstawie 45 wskaźników wydajności (KPI).

Mniej odpadów, większe bezpieczeństwo

Nagroda Coatings Care Overall Best Performer Award sponsorowana przez Verlingue przyznana została nowej fabryce AkzoNobel Decorative Paints w Ashington. Zakład wysłał na wysypiska zerową ilość odpadów, zaś poziom recyklingu odpadów był tu zdecydowanie powyżej branżowej średniej. Do najniższych należała również emisja rozpuszczalników w przeliczeniu na tonę produkcji. Fabryka wyróżnia się też pod względem bezpieczeństwa pracy.

nagrody Coatings Care 2020 AkzoNobel

Fot. arch. BCF

Firma Sun Chemical otrzymała natomiast nagrodę Coatings Care Progress Award. Została ona przyznana za obniżenie zużycia energii w zakładach producenta o ponad 10% w porównaniu z rokiem 2018. Znacznie poprawiła się również ilość odpadów na tonę produkcji oraz odsetek odpadów poddawanych recyklingowi. Jak skomentował Tom Bowtell, dyrektor BCF:

Gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i firmom, które znalazły się w ścisłym gronie kandydatów do nagrody Coatings Care. W tych trudnych czasach wyjątkowo cieszymy się, widząc, jak firmy angażują się i śledzą swoje działania pod kątem naszych wskaźników wydajności.

Rekordowy rok 2019

Dobre wiadomości podane przez Brytyjską Federacją Powłok są również takie, że w roku 2019 brytyjska branża farb zużyła rekordowo mało energii w przeliczeniu na tonę produkcji. Zanotowano też rekordowo niską ilość wygenerowanych odpadów – zaledwie 4% ilości odpadów zarejestrowanej w roku 1996.

Źródło: BCF