REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mural Joela Bergnera w Krakowie już gotowy!

W Krakowie można już podziwiać mural Joela Bergnera powstały przy wsparciu wolontariuszy. Malowidło na ścianie Klubu Osiedlowego „Jędruś” to inicjatywa fundacji „101 murali dla Krakowa”, sieci hoteli Park Inn by Radisson oraz firmy Kabe, która dostarczyła farby do jego wykonania.

mural Joel Bergner Kraków

Mural oraz jego twórcy. Pierwszy z lewej – Joel Bergner. Fot. arch. Kabe

Dolna część malowidła, utrzymana w odcieniach niebieskiego, symbolizuje otaczający nas świat wraz z wszystkimi trudami i problemami. Górna, pomarańczowa, reprezentuje krainę marzeń – świat taki, jakim chcielibyśmy go widzieć. Prócz tego na muralu pojawiają się krakowskie akcenty – smok, zamek na Wawelu, Lajkonik i hejnalista. Autorem projektu oraz głównym wykonawcą dzieła jest amerykański artysta Joel Bergner.

Upiększyć miasto, zbliżyć mieszkańców

Mural miał nie tylko upiększyć nowohucki krajobraz, ale również stworzyć okazję do zbliżenia dla lokalnej społeczności. I stworzył. Oprócz wolontariuszy, których przyciągnęła ogłoszona wcześniej akcja, do wspólnego malowania przyłączyli się również wychowankowie pobliskich ośrodków opiekuńczych – w Kłaju i na osiedlu Willowym w Krakowie – oraz członkowie klubu osiedlowego i przedszkolaki z lokalnej placówki.

Przedsięwzięcie wsparła również międzynarodowa sieć hoteli Park Inn by Radisson. Przedstawiciele sieci zaangażowali się w akcję w ramach swojej inicjatywy Adding Color to Lives, która w podobny sposób aktywizuje lokalne społeczności, a zwłaszcza młodzież, w różnych miejscach na świecie. Dotychczas podobne wydarzenia zostały zorganizowane m.in. w Londynie, Brukseli, Cape Town i Oslo.

Źródło: Kabe, krakow.wyborcza.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA