REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mniej biocydów z Impaboost

Nowa technologia MT opracowana przez firmę microsTECH pozwala zredukować zawartość biocydów w różnych produktach. Dzięki temu środki te utrzymują wysoką odporność na mikroorganizmy, a producenci nie muszą się martwić surowymi regulacjami związanymi ze stosowaniem biocydów.

Impaboost

Fot. cesarharada.com / IWoman / CC-BY-NC-SA

Możliwość ograniczenia zawartości biocydów to zasługa specjalnego dodatku od microsTECH, który będzie rozprowadzany przez Impag pod nazwą rynkową Impaboost. Technologię tę można stosować w przypadku szerokiej gamy produktów, od farb i lakierów poprzez kleje, smary i środki czyszczące aż po środki higieny osobistej.

Zdaniem Beata Windlera z microsTech wspomniana technologia MT ma ogromny potencjał. Biocydy, choć tak bardzo potrzebne w walce z mikrobami, są bowiem szkodliwe dla środowiska naturalnego i obejmowane coraz to ostrzejszymi ograniczeniami. Impaboost pozwoli na otrzymywanie produktów odpornych na bakterie, a zarazem przyjaznych środowisku i niedrogich.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA