REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Międzynarodowa konferencja ACT ‘16 w Sosnowcu

W listopadzie specjaliści z branży farb i lakierów po raz kolejny spotkali się na konferencji Advances in Coatings Technology. Tegoroczna odsłona, ACT ‘16, jest już dwunastą z kolei edycją tego wydarzenia.

ACT '16 konferencjaXII Międzynarodowa Konferencja naukowo-techniczna ACT ‘16 – Advances in Coatings Technology (Postępy w Technologii Farb i Lakierów) odbyła się w dniach 8-10 listopada w Centrum Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu. Organizatorem wydarzenia był tradycyjne Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach.

Na konferencji wygłoszonych zostało 60 referatów. Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści z Polski, większość stanowili jednak goście zagraniczni, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, USA, Rosji, Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Tematykę konferencji podzielić można na trzy główne obszary: nowe surowce do wyrobu lakierów, nowoczesne i przyjazne środowisku technologie oraz produkty do różnych zastosowań. W ramach pierwszego z nich mowa była o polimerach, pigmentach i wypełniaczach oraz środkach pomocniczych i modyfikatorach stosowanych do produkcji farb. Referaty z drugiego bloku dotyczyły farb wodorozcieńczalnych i proszkowych, nanotechnologii, powłok funkcjonalnych i sieciowania radiacyjnego. Trzeci zaś objął m.in. produkty antykorozyjne, budowlane, samochodowe i na drewno. Prócz tego poruszono kwestie sprzętu, zagadnień ekologicznych i prawnych oraz technik badawczych i pomiarowych.

Źródło: Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA