REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Mały świat dużego pieniądza – warsztaty Śnieżki

Większość dzieci o świecie finansów nie wie zupełnie nic. Aby jednak w przyszłości ułatwić im wejście w ten świat, warto już teraz opowiadać im o wartości pieniądza i tym, jak się z nim obchodzić. Dlatego Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” przygotowała specjalny program edukacyjny „Mały świat dużego pieniądza” dla uczniów poddębickich szkół.

Śnieżka Mały świat dużego pieniądza dzieci

Fot. arch. Śnieżka

W ramach pierwszej odsłony programu objęte nim zostały cztery szkoły w pobliżu Dębicy: w Brzeźnicy, Lubzinie, Paszczynie i Pustyni. W praktycznych warsztatach na temat świata finansów wzięli udział uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej.

Każdy uczestnik otrzymał na wstępie książkę „Świat Pieniądza” Patrycji Krzanowskiej, której po 10 egzemplarzy trafiło również do szkolnych bibliotek. Na zakończenie kursu wszyscy mali uczestnicy wybiorą się natomiast na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Akcja jest również dla Fundacji okazją do wsparcia małych szkół z poddębickich miejscowości. Objęte programem placówki otrzymają 1000 zł na zakup książek bibliotecznych i farby Śnieżki o wartości 500 zł.

Jak mówi Anna Mikrut, Prezes Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”, celem programu jest pokazanie dzieciom, że za pieniądzem kryje się ludzka praca. Chodzi także o to, aby je przygotować do funkcjonowania świecie i sprawić, by z większą odwagą i otwartością podchodziły do własnego biznesu i zarządzania swoimi funduszami. Projekt będzie kontynuowany i zgodnie z planem obejmować będzie coraz więcej szkół.

Źródło: Śnieżka

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA