REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Malowanie na upały

Gorąco, prawda? Myślisz, że malowanie w takiej pogodzie nie wchodzi w grę? Nie do końca! Jeśli mimo upałów masz ochotę chwycić za pędzel i stworzyć coś ładnego do swojego ogrodu, oto kilka propozycji Paint Quality Institute.

malowanie upały lato

Fot. arch. Paint Quality Institute

PQI podsuwa pomysły na kilka projektów, które zdobić będą twój dom lub ogród, ale z powodzeniem przeprowadzić je można… w domu. Mowa o takich elementach jak karmniki, donice na kwiaty czy skrzynki na listy.

Jeden z najłatwiejszych w realizacji pomysłów na tego typu przedmioty to pomalować je na ten sam kolor, co fasada domu. Możesz nawet wykorzystać w tym celu resztki farby. W ten sposób stworzysz miłą dla oka kolorystyczną całość.

Jeśli jednak chciałbyś trochę bardziej zaszaleć, śmiało! Stosując bardziej żywe kolory i fantazyjne wzory, dodasz tym przedmiotom charakteru. Weźmy na przykład karmnik dla ptaków. Czemu ich domek nie miałby być tak kolorowy, jak ich upierzenie? Uczcij ich obecność w swoim ogrodzie intensywnymi odcieniami i ciekawymi motywami dekoracyjnymi, które będą odbiciem piękna małych mieszkańców karmnika.

Fot. Paint Quality Institute

Fot. Paint Quality Institute

Taki karmnik to pole do artystycznych popisów, podobnie jak donica na kwiaty. Wybierz kolor, który ładnie komponuje się lub intrygująco kontrastuje z samą rośliną, a następnie dorzuć jakiś element od siebie – swój znak rozpoznawczy. Będziesz miał donicę, jakiej nie ma nikt inny!

Skrzynka pocztowa też może mieć bardzo osobisty charakter. Jeśli jesteś patriotą, pomaluj ją na biało-czerwono, jeśli twoja pasja to ogrodnictwo, dodaj florystyczne motywy, jeśli masz swoją ulubioną drużynę sportową – „ubierz” skrzynkę w jej kolory. Niech wyraża ciebie i to, kim jesteś!

Sama farba wystarczy, aby nadać osobisty rys przedmiotom z twojego ogrodu, ale możesz także pójść dalej. Jeśli dobrze radzisz sobie z narzędziami (lub masz znajomego, którego możesz poprosić o pomoc), spróbuj stworzyć karmnik lub skrzynkę na listy w kształcie swojego domu. To będzie małe dzieło sztuki, które dodatkowo wyrazi ciebie.

Masz w domu dziecko, które nie do końca potrafi sobie zorganizować czas podczas wakacji? Zleć mu tę pracę – to będzie dla niego świetna zabawa! Niezależnie od tego, kto zrealizuje twój pomysł, z pewnością wywoła on wiele uśmiechów. A największym z nich będzie twój własny.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA