REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Maleje zapotrzebowanie na żywice alkidowe w UE

Zgodnie z nowym raportem BAC, opublikowanym na stronie MarketPublishers.com, popyt na żywice alkidowe w Unii Europejskiej notuje obecnie spadek. W roku 2010 zapotrzebowanie na te środki wyniosło 471 800 ton, a więc w ciągu czterech lat (2006-2010) ich wykorzystanie spadło o 30%. Tendencja ta spowodowana jest wyzwaniami ekonomicznymi ostatnich lat oraz zwrotem ku materiałom bardziej przyjaznym środowisku.

Wytwórcy z państw Unii Europejskiej dążą głównie do zaspokojenia potrzeb rynku krajowego, zaś zasoby przeznaczone na eksport stanowią jedynie 7-10 procent całej produkcji. Dlatego też lokalny spadek zapotrzebowania na dany towar bezpośrednio wpływa na wielkość produkcji krajowej.

Głównym wytwórcą i konsumentem żywic alkidowych (z udziałem 37%) w UE są Niemcy. W roku 2010 kraj ten wyprodukował 190 000 ton żywic alkidowych i dostarczył 45 000 ton na eksport. Inni ważni dostawcy tych środków to Włochy i Francja.

Żywice alkidowe to złożone, modyfikowane olejami poliestry wykorzystywane jako dodatek błonotwórczy niektórych farb oraz pokryć bezbarwnych. Wchodzą w skład wielu farb o zastosowaniu dekoracyjnym i konserwacyjnym – wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie wymagany jest połysk i wysoka wytrzymałość. Powłoki na bazie żywic alkidowych (farby alkidowe) wciąż pozostają liderem jeśli chodzi o rynek pokryć w UE.

Wspomniany raport, „Żywice alkidowe: Ocena sytuacji na rynku Unii Europejskiej na rok 2011 oraz Prognozy do roku 2016” przygotowany został przez BAC i opublikowany przez The Market Publishers Ltd. Więcej informacji na stronie http://marketpublishers.com.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA