REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakier sprawdzony na Volvo Ocean Race już dostępny

Właściciele jachtów mogą już korzystać z technologii lakierniczych AkzoNobel, które przeszły test w trakcie ostatniej edycji Volvo Ocean Race. Na rynku pojawił się lakier Awlgrip HDT.

AkzoNobel Volvo Ocean Race Awlgrip HDT

Fot. arch. AkzoNobel

Nowy poliuretanowy lakier nawierzchniowy Awlgrip HDT (high definition technology) jest bardziej niż dotychczas dostępne produkty wytrzymały i odporny na abrazję, a także charakteryzuje się niższą zawartością LZO i gwarantuje łatwiejsze naprawy. Jak podkreślił Hans Slegtenhort, manager oddziału farb jachtowych AkzoNobel, firma jest dumna mogąc oferować swoim klientom powłokę, która sprawdziła się w najbardziej wymagających warunkach.

Już w sprzedaży w Ameryce Północnej i Europie, lakier może być stosowany na farbach bazowych Awlcraft SE, które dostępne są obecnie w 18 000 odcieni. To największy wybór kolorów na rynku farb jachtowych.

To jednak nie wszystko. Jak zapewnia Slegtenhort, firma pracuje obecnie nad farbą Awlgrip HDT, która będzie połączeniem farby bazowej i lakieru nawierzchniowego. Zgodnie z przewidywaniami produkt ten zostanie wprowadzony na rynek w połowie roku 2019.

AkzoNobel był oficjalnym dostawcą lakierów w zawodach Volvo Ocean Race 2017-2018. Dostarczył produkty do zabezpieczenia wszystkich siedmiu startujących łodzi, łącznie z łodzią zespołu AkzoNobel. W tym celu wykorzystano w sumie 7000 litrów farb International i Awlgrip.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA