REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun – dobre wieści po pierwszych miesiącach 2018

Jotun ogłosił, że sprzedaż jego farb w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku wzrosła o 7% w stosunku do roku poprzedniego. Powodem do radości jest przede wszystkim ponowny wzrost sprzedaży farb ochronnych.

Jotun wyniki finansowe 2018

Fot. arch. Jotun

Sprzedaż farb i powłok Jotun w pierwszych ośmiu miesiącach roku 2018 wyniosła 11,871 mld NOK, czyli ponad 1,2 mld €. Jest to w dużej mierze zasługa wzrostu sprzedaży farb ochronnych. W branży morskiej, z powodu małej liczby budowanych statków, warunki są wciąż trudne, jednak prezes i dyrektor generalny firmy Jotun, Morten Fon, dostrzega pewną poprawę:

Przykładowo w tym roku podpisaliśmy wyraźnie więcej kontraktów na zabezpieczenie nowych okrętów, niż w tym samym okresie rok temu. W branży olejowo-gazowej sytuacja wciąż jest trudna, ale jesteśmy przekonani, że wkrótce odbijemy się od dna.

Wysokie ceny surowców odbiły się na zysku firmy – ten spadł z 1,291 mld (w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku) do 1,154 mln (w tym samym okresie w roku 2018). Jak mówi Fon, koszt surowców zaczyna się stabilizować, ale konieczne będzie podniesienie cen produktów, aby zrekompensować wydatki.

Jeśli chodzi o wydatki na inwestycje – w analizowanym okresie Jotun przeznaczył na ten cel 589 mln NOK (nieco mniej niż w 2017: 607 mln), czyli 5% przychodów. Środki te włożone zostały przede wszystkim w budowę nowej siedziby firmy i centrum badawczego w Norwegii oraz rozbudowę zakładów produkcyjnych w Wietnamie i Egipcie.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA