a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneJak usunąć starą farbę przy pomocy LACKab Entlacker R?

Jak usunąć starą farbę przy pomocy LACKab Entlacker R?

Usuwanie starej powłoki malarskiej wcale nie musi być uciążliwe. Wystarczy skuteczny i łatwy w aplikacji preparat, taki jak LACKab Entlacker R marki Sudwest. Poniżej – kilka słów o tym, jak go stosować, aby pozbyć się starej farby szybko i sprawnie.

jak usunac stara farbePreparat LACKab Entlacker R to środek w postaci pasty, służący do usuwania starych powłok malarskich. Przede wszystkim lakierów i klejów dwuskładnikowych oraz lakierów na bazie żywic syntetycznych, ale również farb proszkowych. Sprawdzi się w przypadku większość powierzchni – można go śmiało stosować na elewacjach, betonie, metalu, twardych tworzywach sztucznych, szkle, a nawet na drewnie. Jak go aplikować? Oto kilka podstawowych zasad.

Przed aplikacją

Choć LACKab Entlacker R to preparat bardzo uniwersalny, na nieznanych podłożach, innych niż wymienione, warto sprawdzić najpierw jego działanie na niewielkiej powierzchni. Zanim przystąpimy do aplikacji, należy też zabezpieczyć przy pomocy folii elementy, które nie powinny być pokryte preparatem (jak na przykład znajdujące się w pobliżu rośliny). Samego preparatu przed naniesieniem nie rozcieńczamy. Pamiętajmy tylko o tym, by dokładnie go wymieszać.

Aplikacja

Preparat można aplikować na wiele różnych sposobów – przy pomocy pędzla, wałka, szczotki, gąbki czy zwykłej szmatki, ale również natryskowo. Naniesiona warstwa powinna być odpowiednio gruba. Jeśli już w trakcie działania preparatu zauważymy, że na powierzchni powstał biały proszek, oznacza to, że w danym miejscu jest ona zbyt cienka i trzeba nanieść środek raz jeszcze.

Środek do usuwania powłok lakierniczychPo aplikacji

Po naniesieniu preparatu pozostawiamy go na powierzchni na czas od 15 minut do 24 godzin (w zależności od grubości warstwy). Aby przyspieszyć proces usuwania farby, możemy na przykład osłonić powierzchnię folią, ograniczając dopływ powietrza, lub zadziałać na nią wysoką temperaturą.

Spęczniałe powłoki usuwamy szpachlą lub myjką ciśnieniową. Jeśli mamy do czynienia ze szczególnie trudną do usunięcia powłoką malarską, po naniesieniu preparatu i odczekaniu odpowiedniego czasu nanosimy na powierzchnię (nie usuwając z niej rozpuszczonej już farby) kolejną warstwę.

Ostatni etap to czyszczenie końcowe, które ma na celu usunięcie resztek farby oraz preparatu. Strategia działania zależy od właściwości powierzchni:

  • na powierzchniach gładkich – myjemy ciepłą wodą z dodatkiem 5% uniwersalnego koncentratu do czyszczenia LACKab,
  • na powierzchniach porowatych – nanosimy koncentrat w formie nierozcieńczonej lub rozcieńczonej wodą do 90% i pozostawiamy na 15-20 minut, po czym spłukujemy czystą wodą,
  • na drewnie – nanosimy nierozcieńczony koncentrat, pozostawiamy na 15-20 minut, a następnie spłukujemy czystą wodą; nie stosujemy szczotki drucianej!

Jeśli na powierzchni po czyszczeniu pozostanie biały proszek, czyszczenie końcowe trzeba powtórzyć. Wykorzystane zaś do aplikacji preparatu narzędzia również myjemy ciepłą wodą z dodatkiem 5% uniwersalnego koncentratu do czyszczenia LACKab.

I gotowe! Preparat Sudwest oraz powyższe kilka wskazówek wystarczy, by niewielkim wysiłkiem oczyścić dowolną powierzchnię ze starej farby. Pamiętajmy oczywiście o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa – szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w karcie bezpieczeństwa produktu.

Dowiedz się więcej o firmie