REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Inspiracje farbiarskie z katalogu IKEA

Wszyscy wiemy, że katalogi z reguły mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Mogą jednak być świetnym źródłem inspiracji. Jak najnowszy katalog IKEA, pełen nie tylko ciekawych rozwiązań dotyczących wyposażenia, ale i przy okazji pomysłów na zastosowanie koloru na ścianach w naszym domu. Za portalem Apartment Therapy prezentujemy najciekawsze z nich.

inspiracje katalog IKEAW powyższej aranżacji IKEA wykorzystuje dwa komplementarne kolory na ścianie: przydymiony niebieski i różowy. Prócz tego listwa przypodłogowa na niebieskiej ścianie jest pomalowana na różowo, co sprytnie łączy te dwie powierzchnie.

Ikea katalog inspiracje farbiarskieSzafki w tej kuchni mają odcień miętowej zieleni, podczas gdy ściany są w podobnym kolorze co płytki – ciemny morski. Co prawda płytki są połyskliwe, przez co odcinają się nieco na tle matowej ściany, ale poza tym zastosowanie tego samego odcienia sprawia, że wystrój jest spójny i harmonijny.

inspiracje farbiarskie IKEA katalogWiele jest pomysłów na akcentowe ściany, ale pomalowanie jej tylko do wysokości ¾ to ciekawa, świeża propozycja. Drugi wariant IKEI, wykorzystujący dwa różne odcienie neutralne, jest jeszcze ciekawszy.

inspiracje farbiarskie IKEA katalogRóżowe ściany w powyższej aranżacji dzięki odpowiedniemu sposobowi nakładania farby wyglądają, jakby miały lekko „zamszową” teksturę, ale w rzeczywistości chodzi głównie o kolor. Delikatny, dodaje wnętrzu miękkości i światła. Ale uwaga – jeśli zdecydujemy się na taki efekt, uważajmy, aby nie przesadzić. Zbyt „agresywna” praca z pędzlem sprawi, że ściana wyglądać będzie niechlujnie.

Ikea katalog inspiracje farbiarskieW tym pokoju dziecięcym zimny niebieski przełamany został cienkim paskiem różu. Ta odrobina ciepłego koloru tworzy niezwykły kontrast i dodaje wystrojowi energii.

Ikea katalog inspiracje farbiarskieZiemista, oliwkowa zieleń na ścianie, drzwiach i futrynie – to doskonały sposób, żeby wtopić w tło elementy architektury. Efekt? Gładka, jednolita powierzchnia, która wygląda bardzo elegancko.

Ikea katalog inspiracje farbiarskieNa koniec coś może niezbyt praktycznego, a do tego trudnego do zastosowania w większości domów, ale połączenie różowych ścian z intensywnie żółtą podłogą tworzy piękną, radosną całość. I przypomina nam, że farby można stosować nie tylko w pionie.

Źródło: apartmenttherapy.com, fotografie: IKEA

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA