REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Heubach inwestuje w wanadan bizmutu

Heubach zwiększa produkcję swoich pigmentów na bazie wanadanu bizmutu. Powodem tego kroku jest coraz wyższe zapotrzebowanie na wysokiej jakości pigmenty, które mogą zastąpić toksyczne chromiany ołowiu.

Heubach wanadian bizmutu

Fot. arch. Heubach

Do roku 2017 zdolność produkcyjna fabryki w niemieckim Langelsheim ma się podwoić. Zakład produkować będzie dwa razy więcej pigmentów na bazie wanadanu bizmutu, sprzedawanych pod marką Vanadur i Vanadur Plus. Są to żółte pigmenty nieorganiczne do barwienia farb i tworzyw sztucznych.

Jak wyjaśnia prezes Johann Heubach, firma przywiązuje dużą wagę do ekologicznych, alternatywnych rozwiązań z zakresu pigmentów. Dlatego też w Niemczech powstał niedawno jej nowy ośrodek produkcyjny pigmentów CICP (complex inorganic colored pigment), dlatego również rozbudowany został niedawno zakład produkcji żółtych pigmentów organicznych w Indiach, i dlatego też zarząd zdecydował się na inwestycję w wanadan bizmutu w Niemczech.

Jest również drugi powód. W ostatnim czasie w laboratoriach Heubach dokonano przełomu technologicznego – udało się uzyskać żółte pigmenty na bazie wanadanu bizmutu oferujące dużo wyższą stabilność w roztworach zasadowych oraz odporność na temperaturę. Firmie zależy, aby jak najszybciej rozpocząć produkcję nowego typu pigmentów na dużą skalę.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA