REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel ma kolejne powody do dumy


Rok 2011 to bardzo udany czas dla firmy Hempel. Mimo niepewnej sytuacji na światowych rynkach, firmie udało się wypracować w sektorze farb ochronnych dwucyfrowy wzrost rozwojowy w Ameryce, Chinach i na Bliskim Wschodzie oraz nieznaczne wzrosty w Europie. Najważniejszym wydarzeniem dla spółki było przyłączenie marki Crown Paints - jednego z największych producentów farb dekoracyjnych w Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki temu przychody firmy Hempel wzrosły o 21% co przełożyło się na wynik zysku operacyjnego 72 mld Euro, a przychód po raz pierwszy w historii firmy wyniósł ponad 1 mld Euro. Mimo, iż wzrost cen surowców miał negatywny wpływ na rentowność grupy, to osiągnięte wyniki uznawane są za zadowalające.

Przychody generowane przez Crown Paints zwiększyły ponad dwa razy przychody firmy w segmencie farb dekoracyjnych. Dzięki połączeniu z Crown Paints, Hempel wzmocnił swoją pozycję znaczącego gracza na światowym rynku farbiarskim. W związku z planowaną ekspansją firmy nowe biura regionalne otworzone zostały w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kuwejcie oraz Południowej Afryce. Fabryki i centra R&D zostały otwarte lub rozbudowane w Argentynie, Francji oraz Hiszpanii a kolejne działania planowane są w Arabii Saudyjskiej, Rosji oraz Indiach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA