a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Farby ogniochronne do 2023 – raport

W dobie dynamicznego rozwoju budownictwa farby ogniochronne cieszą się dużym wzięciem. Jak przewidują eksperci Markets and Markets, do roku 2023 ich rynek będzie rósł w tempie 4,3% rocznie.

farby ogniochronne raport Markets and Markets

Fot. jewellanne / sxc.hu

W roku 2018 rynek farb ogniochronnych był wart 774,5 mln €, w roku 2023 zaś jego wartość ma już osiągnąć 955,1 mln €. Oznacza to, że w latach 2018-2023 będzie rósł w tempie 4,3% rocznie.

Farby ogniochronne stosowane są jako pasywna ochrona przeciwogniowa w takich sektorach jak budownictwo, przemysł czy lotnictwo. Działają one jak bariera ochronna przeciwko ogniowi, aby zapewnić dodatkowy czas na ewakuację w razie pożaru. W ostatnich latach ich sprzedaż rośnie, przede wszystkim ze względu na coraz wyższe wymagania w kwestii bezpieczeństwa oraz zapotrzebowanie na lekkie materiały w budownictwie.

Jakie rodzaje najpopularniejsze?

Jeśli chodzi o rodzaj, pod względem wartości w najbliższym czasie na rynku dominować będą powłoki cienkowarstwowe. To najchętniej wybierany rodzaj farb ogniochronnych w budownictwie do pasywnej ochrony przeciwogniowej w przypadku pożarów celulozowych.

Biorąc natomiast pod uwagę podłoże, najszybciej rosło będzie zapotrzebowanie na powłoki na stal i żeliwo. Jest to spowodowane dynamicznym rozwojem budownictwa wykorzystującego konstrukcje i elementy stalowe.

Dobre warunki na większości rynków

Największym rynkiem farb ogniochronnych jest Azja i Pacyfik. Powstaje tam coraz więcej fabryk, ponadto rozrastaniu się rynku sprzyja dynamiczny rozwój budownictwa w Chinach, Indiach oraz Indonezji. Ogółem jednak na całym świecie postępująca urbanizacja oraz prężna działalność branży budowlanej sprzyjać będą sprzedaży farb ogniochronnych.

Źródło: Markets and Markets