REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby ogniochronne do 2022 – raport

Jak donosi firma Global Market Insights, światowy rynek farb ogniochronnych stale rośnie. Przyczynia się do tego przede wszystkim coraz szersze zastosowanie w branży energetycznej, rozwój budownictwa oraz surowe wymogi związane z bezpieczeństwem.

farby ogniochronne rynek raport

Fot. arch. Jotun

Jak głosi raport Global Market Instights, do roku 2022 rynek powłok ogniochronnych ma już osiągnąć wartość 1,02 mld €. Jest to przede wszystkim zasługa coraz większego zapotrzebowania ze strony branży energetycznej, rosnących wymagań związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, co stymuluje producentów do opracowania nowych, zaawansowanych rozwiązań, oraz rosnące wydobycie gazu łupkowego.

Celulozowe i węglowodorowe

Rynek powłok na pożary celulozowe w roku 2014 wart był 350,97 mln €, natomiast w roku 2022 ma już osiągnąć wartość 500,13 mln €. Pozytywny wpływ na ten segment rynku wywiera rozwój branży budowlanej i coraz większe zapotrzebowanie na cienkie powłoki w przemyśle morskim i motoryzacyjnym.

Szybko ma rosnąć również rynek powłok na pożary węglowodorowe – zgodnie z prognozami w roku 2022 osiągnie już wartość 508,91 mln €. W tym wypadku największy obszar wykorzystania to przemysł olejowo-gazowy, któremu w roku 2014 odpowiadało 50% wszystkich przychodów. W okresie 2015-2022 segment ten ma rosnąć w tempie 4,8%. Silnie rosła będzie również sprzedaż farb ogniochronnych dla branży budowlanej, głównie za sprawą rozwijającego się budownictwa w Chinach i Indiach – przewidywany jest wzrost na poziomie 5,2%. W przypadku branży samochodowej natomiast, gdzie wykorzystywane są bariery termiczne i powłoki na silniki, prognozuje się wzrost rzędu 4,5%.

Azja dominuje

W ujęciu geograficznym największym rynkiem jest Azja i Pacyfik – w roku 2014 udział tego rejonu w całym rynku wynosił 30%. W 2022 rynek azjatycki ma być już wart 350,97 mln €. Jest to przede wszystkim zasługa takich gospodarek jak Indie, Malezja i Indonezja.

W raporcie wymieniono także najważniejszych producentów na rynku. Są to Jotun, Sherwin-Williams, Hempel, AkzoNobel, Carboline i PPG Industries.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA