REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby lateksowe w Europie Wschodniej


Kraje Unii Europejskiej zużyły w ubiegłym roku prawie 2,5 milionów ton syntetycznych polimerów lateksowych, co czyni je drugim (po Ameryce Północnej) największym konsumentem tego produktu na świecie. Dane te opublikowane zostały w raporcie firmy Kline & Company.

fot. Timo Darco (Fotolia.com)

Na tle wszystkich krajów UE znacząco niższe jest zużycie dyspersji polimerowych w Europie Wschodniej, Rosji i Turcji, jednak Kline & Company przewiduje w najbliższym czasie niewielki wzrost na tym rynku. Przyczyną tego będzie przede wszystkim zwiększone zapotrzebowanie na polimery do produkcji papieru, farb, klejów i impregnatów w ciągu następnych pięciu lat.

Za sprawą wymogów formalnych oraz większej świadomości ekologicznej klientów utrzymać ma się również tendencja przejścia od farb rozpuszczalnikowych do wodorozcieńczalnych, która pozytywnie wpływa na sprzedaż farb lateksowych. Jeśli chodzi o farby dekoracyjne, w Europie Zachodniej już w tej chwili dominują warianty wodorozcieńczalne. Nieco wolniej biorą one w posiadanie rynek farb przemysłowych, ponieważ wymagania dla tego typu powłok są dużo wyższe i niekiedy spełnić je mogą jedynie produkty rozpuszczalnikowe.

W Europie Wschodniej farby wodorozcieńczalne (i wraz z nimi farby lateksowe) nie są jeszcze tak powszechne jak na zachodzie, toteż jest ona obecnie rynkiem o dużych możliwościach dla producentów tego typu produktów.

źródło: Kline

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA