REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dyspersje BASF na bazie odnawialnych surowców

Po raz pierwszy BASF wprowadza do sprzedaży dyspersję do farb wewnętrznych wyprodukowaną w oparciu o bilans masowy. W procesie otrzymywania spoiw Acronal firma zastąpiła w 100% zasoby kopalne surowcami odnawialnymi.

BASF dyspersje surowce odnawialne

Fot. arch. BASF

Proces produkcji dyspersji przy udziale odnawialnych surowców opracowany został przez BASF we współpracy z TÜV SÜD. Pod względem jakości czy łatwości przetwarzania surowce te nie różnią się od swoich kopalnych odpowiedników.

Jak wyjaśnia Robert Heger, wiceprezes BASF stojący na czele oddziału dyspersji dla farb budowlanych i architektonicznych w Europie, ekologiczne dyspersje pozwalają ograniczyć zużycie uszczuplających się zasobów surowców kopalnych i zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Korzystając z nich klienci koncernu mogą więc produkować przyjazne środowisku, a zarazem wysokiej jakości farby.

Niemiecki producent DAW już wykorzystuje jedną z tych dyspersji do produkcji farb Caparol i Alpina. Wolfgang Hoffmann, szef działu Caparol Product Management w DAW, mówi, że farby na bazie ekologicznych dyspersji BASF są wypełnieniem pewnej luki na rynku – zapotrzebowania na przyjazne środowisku, a zarazem łatwe w aplikacji, trwałe i niedrogie produkty.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA