REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dodatki wielofunkcyjne – taniej i prościej

Dodatki są bardzo istotnym składnikiem farb, niektóre z nich sporo jednak kosztują, a na ogół do jednej formuły potrzebujemy ich kilku. Eksperci z firm Evonik i Hempel mówią o dodatkach wielofunkcyjnych, które mogą być rozwiązaniem tego problemu.

dodatki wielofunkcyjne

Fot. PressReleaseFinder / Foter.com / CC BY-NC-ND

Dodatki wielofunkcyjne, które ograniczają koszt i złożoność formuły, są już teraz dostępne na rynku. Należą do nich na przykład środki zwilżające sprzyjające odpowietrzaniu i odpienianiu, środki dyspergujące które wspomagają zwilżanie podłoża, środki przeciwosadowe poprawiające odporność na wodę i inne – mówi Susanne Struck z firmy Evonik.

Aidan Mernin i Santiage Arias z Hempel dodają, że branża staje wciąż przed nowymi wyzwaniami, formuły są coraz bardziej złożone, dlatego jest duża szansa, że dążenie do uproszczenia formuły przy pomocy dodatków wielofunkcyjnych okaże się dużym sukcesem.

Dodatki tego typu z pewnością nabierają znaczenia w branży. Ale ich opracowywanie również nie jest łatwe – wymaga od nas precyzyjnego określenia, w jakie zastosowania celujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć. Eksperci z Hempla podkreślają, że nie obędzie się również bez współpracy z firmami spoza branży. Pełną wersję wywiadu z ekspertami znaleźć można w magazynie „European Coatings Journal”.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA