REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Cotec przejdzie w ręce SDC Technologies

Nowa transakcja na światowym szczeblu! Amerykańska firma SDC Technologies przejmuje Cotec, producenta cienkich powłok z siedzibą w Niemczech.

Cotec SDC Technologies

Produkty ze wspólnej oferty Cotec i SDC Technologies są wykorzystywane m.in. do produkcji artykułów okulistycznych i wyświetlaczy. Fot. fancycrave1 / pixabay.com

Cotec to ceniony na rynku innowator w dziedzinie technologii i produkcji wysokiej jakości materiałów otrzymywanych metodą PVD (fizyczne osadzanie z fazy gazowej) i MLD (osadzanie z warstwy molekularnej). Są one wykorzystywane jako powłoki hydrofobowe, oleofobowe i antyrefleksyjne w okulistyce, optyce precyzyjnej, branży samochodowej i przy produkcji wyświetlaczy.

Połączenie ofert i ekspertyz

Jak podkreślają obydwaj producenci, ich portfolio doskonale się uzupełnia. Transakcja pozwoli SDC Technologies poszerzyć swoją ofertę materiałów powłokowych m.in. dla okulistyki, do produkcji wyświetlaczy samochodowych i obiektywów aparatów fotograficznych, stosowanych w optyce precyzyjnej i przemyśle lotniczym – twierdzi Antonios Grigoriou, dyrektor generalny i prezes SDC. I dodaje:

Ta jedyna w swoim rodzaju strategiczna integracja technologii powłokowych pozwoli nam lepiej obsłużyć rynek optyczny jako dostawca kompleksowych rozwiązań w dziedzinie soczewek, ale także wkroczyć na nowe rynki.

Michael Fliedner, założyciel i dyrektor generalny Cotec, mówi, że dzięki transakcji dojdzie do połączenia ekspertyz obu firm w dziedzinie chemii polimerów i technologii powłokowej, co zaowocuje większą innowacyjnością. Prócz tego Cotec otrzyma dostęp do światowej sieci dystrybucyjnej SDC, dzięki czemu będzie mógł rozpowszechnić swoje technologie także w Azji i obu Amerykach.

Cenny partner

Cotec to słynący z innowacji gracz na rynku technologii cienkopowłokowych, który dzięki swojej wiedzy i zaawansowanym procesom rozwojowo-produkcyjnym zyskał rozpoznawalność i stał się cennym partnerem. SDC Technologies jest z kolei światowym liderem w dziedzinie powłok odpornych na ścieranie do wielu różnych zastosowań – od części samochodowych i lotniczych aż po artykuły okulistyczne, takie jak okulary.

Źródło: SDC Technologies

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA