REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Color Marketing Group ogłasza Kolory Roku 2021!

Znamy już Kolory Roku 2021 wybrane przez Color Marketing Group. Kolory dla wszystkich kontynentów wyłonione zostały przez ponad 200 projektantów, którzy spotkali się pod koniec listopada w Arizonie.

Color Marketing Group Kolory Roku 2021

Fot. arch. Color Marketing Group

Już od 57 lat eksperci z całego świata, członkowie Color Marketing Group, spotykają się, by stworzyć paletę najpopularniejszych 64 kolorów na kolejny sezon – z dwuletnim wyprzedzeniem. Wyznaczają w ten sposób trendy kolorystyczne dla wielu różnych branż. Każdy z czterech regionów świata wybiera swoje 16 odcieni, z których wyłoniony zostaje Kolor Roku. Oto Kolory Roku 2021!

Ameryka Północna – Mist

Color Marketing Group Kolory Roku 2021Według grupy z Ameryki Północnej w przyszłym roku królować będzie Mist – odcień nawiązujący do błękitnej mgły. Oczyszczający, wyciszający, to nowa, świeża wersja bladego niebieskiego – świetlista i pełna pozytywnej energii. Zdaniem ekspertów podbije branże: mody, wystroju wnętrz, farb, elektroniki konsumenckiej, dóbr konsumenckich i transportu.

Azja i Pacyfik – Uni-Coral

Color Marketing Group Kolory Roku 2021Kolorem Roku 2021 dla Azji i Pacyfiku będzie Uni-Coral – jaskrawy odcień z pogranicza pomarańczowego i czerwieni, która wręcz tryska radością i energią. Dlatego też zarówno inspiruje nas do zabawy, jak i motywuje do działania. Triumfy święcić będzie w świecie mody, branży sprzętu sportowego, zabawek oraz dekoracyjnych elementów wystroju.

Ameryka Łacińska – Renacer

Color Marketing Group Kolory Roku 2021Numerem 1 Ameryki Łacińskiej będzie Renacer – skomplikowany odcień powstały z mieszanki niebieskiego i czerwonego, łączący w sobie pierwiastek męski i kobiecy, naturę i duchowość. Ten energetyczny, nasycony fiolet to kolor przyszłości. Zdaniem ekspertów mocno namiesza na wybiegach mody oraz w komunikacji wizualnej.

Europa – Raison d’être

Color Marekting Group Kolory Roku 2021I wreszcie Europa – odcień ziemisty, a równocześnie przywodzący na myśl coś syntetycznego, podkreślający dwoisty charakter naszego życia. Poznawanie historii, ucieczka w rozrywkę, odkrywanie nowych potraw, kultur i wierzeń – wszystko to jest w tym kolorze, piaskowym odcieniu brązu z odrobiną fioletu. Zdaniem ekspertów królować będzie we wszystkich branżach, które przywiązują wagę do efektów (matowy, błyszczący, metaliczny).

Color Marketing Group to stowarzyszenie non-profit, powstałe w roku 1962. Skupia ekspertów od projektowania kolorystycznego z całego świata: projektantów, handlowców, naukowców zajmujących się kolorem, konsultantów, edukatorów i artystów.

Źródło, fot. arch. Color Marketing Group

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA