REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant – wyniki za rok 2017

Podczas gdy wielu producentów z branży farb i chemicznej zanotowało w minionym roku straty, Clariant chwali się dobrymi wynikami. Firma zanotowała wzrost sprzedaży we wszystkich, bez wyjątku, oddziałach.

Clariant wyniki za rok 2017

Fot. Reisefreiheit_eu / pixabay.com

Przychody ze sprzedaży firmy Clariant za cały rok 2017 wyniosły 5,53 mld € i wzrosły o 9% w lokalnej walucie. EBITDA przed operacjami nadzwyczajnymi wzrósł zaś we frankach szwajcarskich o 10%.

Wyraźny wzrost sprzedaży zanotowano zwłaszcza w Azji oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Azji przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 12%, bardzo dobre wyniki uzyskano przede wszystkim w Chinach, Azji Południowo-Wschodniej oraz w Japonii. Jeszcze lepiej wyglądała sytuacja na Bliskim Wschodzie i w Afryce – wzrost sprzedaży wyniósł tu aż 15%. W Europie zanotowano wzrost 7%, a w Ameryce Północnej – 11%, głównie dzięki przejęciom. Największa stagnacja dotknęła Amerykę Południową, ale w drugiej połowie roku zaobserwowano lekką poprawę.

Wzrosty sprzedaży zanotowano dla wszystkich bez wyjątku oddziałów firmy. Największy, bo aż 14-procentowy – w oddziale Natural Resources. Natomiast w oddziale Plastics & Coatings, bezpośrednio związanym z branżą farb, sprzedaż wzrosła o 5%. Zgodnie z prognozami ekspertów firmy w roku 2018 dobra passa na rozwiniętych rynkach będzie trwać, a sytuacja w Ameryce Południowej również ulegnie poprawie.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA