REKLAMA
Get Adobe Flash player

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Clariant spotkał się z White Tale

Reprezentanci firmy Clariant spotkali się w Zurychu z przedsiębiorstwem White Tale. Tematem rozmów była ewentualna współpraca po przerwaniu transakcji połączenia Clarianta z koncernem Huntsman.

Clariant White Tale

Fot. mohamed1982eg / pixabay.com

Firma inwestycyjna White Tale miała bardzo duży udział w przerwaniu transakcji. W trakcie rozmów w Zurychu przedsiębiorstwo nie przedstawiło jednak proponowanego planu działania dla Clarianta. Zamiast tego zaapelowało jeszcze raz o zatrudnienie dodatkowego banku inwestycyjnego, który pomógłby w przeprowadzeniu strategicznego przeglądu sytuacji. Zarząd firmy Clariant obawia się jednak, że krok ten służyłby jedynie wyprzedaniu udziałów firmy – tymczasem koncern chciałby umacniać nadal swoją pozycję na rynku chemii specjalistycznej. Dlatego też propozycja została jednogłośnie odrzucona.

Clariant nie zawiesił jednak ostatecznie rozmów z White Tale – zaproponował przedsiębiorstwu zgłoszenie kandydatury nowego członka zarządu na dorocznym walnym zgromadzeniu w marcu 2018. Ponadto Clariant zaoferował White Tale podpisanie umowy z klauzulą poufności, umożliwiającej szerszy wgląd w strategię działalności grupy. Szwajcarski koncern pozostaje więc otwarty na rozmowy z inwestorem.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA