REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chromaflo Technologies i CPS Color łączą siły

Amerykański producent dyspersji pigmentowych Chromaflo Technologies połączy swe siły z fińskim wytwórcą kolorantów CPS Color. Powstanie w ten sposób ogromny koncern kontrolujący dużą część światowego rynku barwników i pigmentów.

Chromaflo Technologies

Fot. Chromaflo Technologies

Chromaflo Technologies to koncern z siedzibą w Ashtabula w Stanach Zjednoczonych, który powstał z połączenia amerykańskiej firmy Plasticolors i niemieckiej Colortrend. Jest kontrolowany przez nowojorskie przedsiębiorstwo inwestycyjne Arsenal Capital Partners. Połączenie z CPS Color to kolejny po rozszerzeniu sieci dystrybucyjnej oraz przejęciu linii Elementis Tint-Ayd krok w kierunku umocnienia swojej pozycji w Europie.

Powstały z połączenia dwóch firm koncern będzie funkcjonował pod nazwą Chromaflo Technologies, a jego główną siedzibą pozostanie Ashtabula. Zakłady produkcyjne będą zlokalizowane w USA, Kanadzie, Holandii, Finlandii, Australii i Chinach, natomiast sklepy i ośrodki techniczne będzie można znaleźć na terenie całej Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Australii, Chin, Indii oraz w Południowo-Wschodniej Azji. Prezesem powstałego giganta pozostanie Scott Becker, dotychczasowy CEO Chromaflo Technologies, natomiast większość akcji firmy zostanie w rękach Arsenal Capital Partners.

Zarówno Chromaflo Technologies, jak i CPS Color zajmują się systemami barwiącymi i pigmentami, specjalizują się jednak w różnych rodzajach barwników. Połączenie sił pozwoli lepiej spełniać oczekiwania klientów. W ofercie firmy znajdą się systemy barwiące, dyspersje pigmentowe i termoutwardzalne polimery dla farb budowlanych i przemysłowych.

Fot. Chromaflo Technologies

W skład nowo powstałego koncernu nie wejdzie jedynie oddział CPS Color wytwarzający sprzęt barwiący – dozowniki, mieszalniki i wstrząsarki. Zostanie on przekształcony w niezależną firmę o nazwie COROB, a stanowisko prezesa pozostanie w rękach dotychczasowego szefa CPS Color Equipment, którym jest Tero Telaranta. Firma należy do Nordic Capital Fund VI.

Źródło: Chromaflo Technologies

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA