REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chcesz być szczupły? Chwyć za pędzel!

Na pewno nie myślisz o malowaniu ścian w kontekście ćwiczeń fizycznych, faktem jest jednak, że przy malowaniu też spalasz kalorie! Jak szybko? I czy naprawdę warto następnym razem samemu chwycić za pędzel zamiast zatrudniać malarza?

pędzel malowanie

Fot. riebschlager / Foter.com / CC-BY-NC 2.0

Naszym zdaniem warto. Jak wynika z danych Harvard Health Publications, malując spalasz tyle samo kalorii co spacerując żwawym krokiem, z prędkością 6,5 km/h. Machając pędzlem przez pół godziny osoba ważąca 70 kg spala więc 167 kcal, a osoba ważąca 84 kg – 200 kcal.

Jeśli z pracami malarskimi przeniesiesz się natomiast na zewnątrz, będziesz spalać kalorie nieco szybciej niż w pomieszczeniu. 30 minut malowania dla osoby o wadze 70 kg to 186 kcal, a dla osoby ważącej 84 kg – 222 kcal. To tempo spalania odpowiadające spacerowaniu z prędkością nieco ponad 7 km/h.

Dwugodzinne malowanie pozwala nam więc spalić ok. 700 kcal. Czyli więcej, niż posiada tabliczka czekolady! To chyba wystarczający argument, by trochę pomachać pędzlem?

Źródło: livestrong.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA