REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

CEPE aktualizuje bazę surowców

Europejska organizacja CEPE po raz pierwszy dokonała aktualizacji swojej bazy danych Life Cycle Inventory (LCI). Jest to zestawienie najczęściej stosowanych przy produkcji farb surowców.

CEPE

Dane w bazie CEPE pozwalają producentom farb zmniejszyć ślad ekologiczny ich produktów. Fot. Institut Escola Les Vinyes / Foter.com / CC BY-NC-SA

Baza LCI została sporządzona we współpracy z największymi producentami surowców i oparta częściowo na istniejących już zestawieniach. Zawarte w niej informacje mogą być wykorzystane przy ocenie cyklu życia farby.

W nowej wersji pojawiło się około 30 nowych surowców, wśród nich również takie jak pigmenty czy woda wodociągowa. Dzięki temu baza stała się w pełni kompletna, a korzystający z niej producenci farb mogą dokonać oceny cyklu życia z większą dokładnością.

Aktualizacji została też poddana aplikacja Ecofootprint, która służy do oceny śladu ekologicznego produktów i która również korzysta ze sporządzonego przez CEPE zestawienia surowców. W przyszłości zarówno baza danych, jak i aplikacja będą regularnie aktualizowane.

Więcej informacji na temat zestawienia LCI oraz aplikacji Ecofootprint znaleźć można na stronie CEPE.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA