REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Centrum Nanotechnologii w Gdańsku

Na Politechnice Gdańskiej otwarto Centrum Nanotechnologii. Jedenaście pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt posłuży przede wszystkim do badania właściwości mechanicznych nanomateriałów.

Centrum Nanotechnologii

Fot. Politechnika Gdańska

Pierwszą część Centrum Nanotechnologii, zarządzaną przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, oddano do użytku już dwa lata temu. Obecnie otwarty został obiekt podlegający Wydziałowi Mechanicznemu. Cała inwestycja kosztowała ponad 70 mln złotych, z czego 85% pochodziło ze dotacji unijnych.

Sercem Centrum Nanotechnologii B jest jedenaście pracowni, wyposażonych m.in. w stanowisko do otrzymywania nanoproszków, mikrotwardościomierz, laser impulsowy i mikroskop SEM o wysokiej rozdzielczości. Oprócz pracowni w obiekcie znalazła się również sala audytoryjna na 150 osób oraz inne pomieszczenia dydaktyczne.

Ta duża inwestycja jest odpowiedzią na coraz większe znaczenie nanomateriałów i nanotechnologii w różnych dziedzinach przemysłu. Z badań nad nanocząstkami z pewnością skorzystać będzie mogła również branża farbiarska.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA