REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Blog firmy Feidal Polska  >  Jeden grunt na różne podłoża

Jeden grunt na różne podłoża

   

Zarówno producenci urządzeń (OEM), jak i firmy świadczące usługi lakiernicze mają często problem przy wyborze gruntu. Odpowiednią przyczepność dla kolejnej warstwy farby gwarantuje on tylko wtedy, gdy jest dobrany do rodzaju podłoża. Co zrobić jednak, gdy element czy urządzenie przeznaczone do pomalowania wykonane są z różnych materiałów? Czy istnieje grunt uniwersalny? Odpowiedzią na to pytanie jest Feidolux grunt AG30.

fot: Patrick P. Palej (Fotolia)

Feidolux AG30 to ekonomiczny w użyciu i ekologiczny jednoskładnikowy grunt na bazie specjalnych żywic wodorozcieńczalnych. Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem schnięcia i znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi. Ponieważ można go stosować na podłoża wielomateriałowe, znakomicie sprawdza się w przemyśle OEM.

Produkt można  zamówić w różnych kolorach dostępnych na palecie RAL.

Cechą wyróżniającą Feidolux AG30 jest możliwość bardzo szybkiego przemalowania powłoki farbą nawierzchniową w aplikacji „mokro na mokro” (np. rozpuszczalnikową emalią poliuretanową Feidopur ZD55). Przemalowanie farbą nawierzchniową może nastąpić już po 30 minutach od aplikacji gruntu. Warstwami nawierzchniowymi mogą być farby 1K (jednoskładnikowe) jak i 2K (dwuskładnikowe) różnych typów, na przykład:

  • farby alkidowe wodorozcieńczalne (z serii Feidolux np. AD33, AD34),
  • dwuskładnikowe poliuretanowe farby Feidopur (np. ZD23 lub wspomniana już ZD55),
  • wodorozcieńczalne farby z serii BD61, BD63.

Grunt ten może być aplikowany pędzlem, natryskiem pneumatycznym lub natryskiem hydrodynamicznym. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z naszym doradcą pod numerem telefonu 606 815 851.

 

O firmie Feidal:
Firma Feidal oferuje cały szereg produktów wodorozcieńczalnych dla zastosowań w wielu branżach przemysłu. Są to zarówno produkty 1K jak i 2K, o ekstremalnie niskiej zawartości lotnych związków organicznych, bardzo dobrych parametrach aplikacji i użytkowych. Część jest produkowana w naszym zakładzie w Dąbrowie Górniczej. Firma Feidal może zaoferować kompletne systemy, poczynając od szybkoschnących, spawalnych gruntów warsztatowych (Shop-Primer), gruntów, lakierów nawierzchniowych epoksydowych i poliuretanowych, w tym również grubo powłokowych (grunto-emalie)  i strukturalnych. Produkty te znajdują zastosowanie m.in. w branżach: budowy maszyn, pojazdów użytkowych, odlewniach, u producentów opakowań, butli do gazów  technicznych. O kompetencji firmy w technologiach produktów wodorozcieńczalnych świadczą same produkty, jak np. lakier do powierzchni ołowianych lub podkład umożliwiający nałożenie warstwy nawierzchniowej 2 K  rozpuszczalnikowej  w systemie „mokro na mokro”. 

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się
 REKLAMA