REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Betonowe obiekty mostowe pod kontrolą – konferencja IBDiM

W Polsce znajduje się ponad 30 000 mostów, 85% z nich natomiast opiera się na konstrukcji betonowej. O tym, jak zapewnić ich wymaganą wytrzymałość i chronić je przed destrukcyjnym wpływem środowiska, rozmawiali specjaliści zgromadzeni na konferencji „Metody napraw i zabezpieczania betonowych obiektów mostowych” w Warszawie.

konferencja IBDiM

Fot. Aania (Fotolia.com)

Zorganizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów przy współpracy z firmą Sika konferencja odbyła się 23 października 2013 w ramach międzynarodowych Targów Infrastruktura 2013. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 140 osób.

Referaty wygłosili wybitni krajowi specjaliści z dziedziny mostownictwa, związani z polskimi uczelniami i jednostkami badawczymi. Swą wiedzą podzielili się prof. dr hab. inż. Jan Deja (Akademia Górniczo-Hutnicza), dr inż. Krzysztof Germaniuk i mgr inż. Tomasz Gajda (IBDiM), prof. dr hab. inż. Arkadiusz Madaj (Politechnika Poznańska), prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk (Politechnika Wrocławska), prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki (Politechnika Warszawska) oraz prof. dr hab. inż. Janusz Rymsza i mgr inż. Michał Karkowski (IBDiM). Ich prelekcje dotyczyły między innymi zabezpieczania betonowych konstrukcji przed wpływem środowiska (także przy użyciu powłok), metod wzmacniania betonu, wpływu transportu ciężkiego na obiekt mostowy oraz samych projektów mostów (fantazyjny czy prosty i praktyczny?).

Konferencja stanowiła dobrą okazję do wymiany spostrzeżeń i informacji na temat ochrony konstrukcji mostowych. Miejmy nadzieję, że odbyte dyskusje staną się inspiracją dla przyszłych innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Źródło: IBDiM, Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA