REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Będzie wdrożenie polskiej technologii!

Dwaj naukowcy ze szczecińskiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, dr inż. Piotr Nikończuk i dr inż. Sławomir Jaszczak, opracowali innowacyjną metodę sterowania temperaturą w kabinie lakierniczej. Nowa technologia zainteresowała już pierwszego inwestora.

fot. loraks (fotolia.com)

fot. loraks (fotolia.com)

Dr inż. Piotr Nikończuk związany jest z Wydziałem Techniki Morskiej i Transportu ZUT, natomiast dr inż. Sławomir Jaszczak – z Wydziałem Informatyki. Wspólnie opracowali oni nowoczesną technologię lakierniczą, pozwalającą na sterowanie temperaturą w kabinie. Prace prowadzone były w ramach projektu Inkubator Innowacyjności realizowanego przez Regionalne Centrum Transferu Technologii ZUT w Szczecinie.

To efektywne rozwiązanie szybko spotkało się z zainteresowaniem inwestorów. W dniu 17 sierpnia 2015 podpisano umowę sprzedaży know-how z firmą Kaczyński Service, właścicielem marki Cameoline. Firma ma zamiar wdrożyć rozwiązanie w swoich kabinach lakierniczych i jednocześnie dalej rozwijać technologię przy współpracy z naukowcami oraz firmą Control&Soft.

Więcej na temat wspomnianej technologii można przeczytać tutaj.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA