REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF sprzedaje fabrykę dyspersji do papieru

Koncern BASF postanowił skupić swoją produkcję dyspersji do powłok na papier w dwóch europejskich farbykach – w Ludwigshafen w Niemczech oraz w Hamina w Finlandii. Dzięki temu posunięciu firma ma lepiej radzić sobie na wymagającym dziś rynku produktów do papieru.

BASF dyspersje do papieru papier

Fot. justynaandryszek / pixabay.com

W konsekwencji BASF sprzedał swoją fabrykę dyspersji do powłok na papier, zlokalizowaną w Pischelsdorfie w Austrii. Zakład został zakupiony – za cenę 30 mln € – przez Synthomer Austria, oddział brytyjskiego producenta specjalistycznej chemii, Synthomer. Transakcja ma zostać zamknięta pod koniec stycznia 2018.

Obecnie klientów z Europy zaopatrywać będą fabryki w Niemczech i w Finlandii. Zarząd uspokaja swoich kontrahentów z Austrii i okolic, że w dalszym ciągu będą oni mogli liczyć na szybkie dostawy dyspersji oraz wsparcie techniczne. Bez zmian pracować będą natomiast inne zakłady BASF produkujące surowce do powłok na papier w rejonie EMEA: w Gebze w Turcji oraz w Durban w RPA.

Dyspersje, o których mowa, są stosowane na papierze (graficznym, ale również opakowaniowym) wraz z innymi dodatkami i pigmentami m.in. aby poprawić na nim jakość druku. Są to przede wszystkim środki na bazie butadienu styrenu oraz akrylanowo-styrenowe, ale oferta BASF jest bardzo szeroka.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA