REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF Polska laureatem nagrody „Inwestor bez granic”


Podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego Katarzyna Byczkowska, Dyrektor Zarządzająca BASF Polska, odebrała nagrodę „Inwestor bez granic”. Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjność i konsekwentną realizację celów zrównoważonego rozwoju uwzględniającego interes środowiska naturalnego i otoczenia społecznego.

fot. arch. BASF Polska

fot. arch. BASF Polska

BASF jest obecny w Polsce od 27 lat dostarczając innowacyjne rozwiązania dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. W 2014 r. w Środzie Śląskiej, koło Wrocławia, powstał zakład produkcji katalizatorów samochodowych, którego rozbudowa właśnie trwa. To największy należący do BASF zakład tego typu, który wytwarza katalizatory najnowszej generacji, spełniające coraz surowsze normy emisji spalin Euro VI / 6.

- Grono inwestorów zagranicznych jest dość liczne, tym bardziej cieszymy się z tego zaszczytnego wyróżnienia. Zżyliśmy się z Dolnym Śląskiem, a zakład katalizatorów, inwestycja, która powstała w 2014 r., wciąż się rozwija. Udoskonalamy fabrykę i procesy produkcji tak, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że nasze działania są również doceniane przez lokalne otoczenie – powiedziała Byczkowska odbierając nagrodę.

Znaczenie zrównoważonego rozwoju w strategiach spółek Katarzyna Byczkowska podkreśliła podczas debaty drugiego dnia Kongresu:

Społeczeństwo oczekuje dziś od biznesu odpowiedzialności. Tylko te firmy, które tworzą wartości dodaną dla otoczenia i są zaangażowane społecznie, mają szansę na długofalowy rozwój. Ten trend jest widoczny m.in. w decyzjach funduszy inwestycyjnych, ale również w rozmowach z partnerami biznesowymi czy naszymi pracownikami. Dlatego inwestujemy w produkty i rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na środowisko  – powiedziała.

fot. arch. BASF Polska

fot. arch. BASF Polska

Przedstawiciele BASF podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wzięli również udział w debacie na temat Gospodarki Obiegu Zamkniętego oraz debacie sektora chemicznego. Marek Jagieła, Dyrektor Działu Sprzedaży Chemii Przemysłowej i Rozwoju Rynku podkreślił, że GOZ to trend, który branża chemiczna wpisuje się dość naturalnie, dostarczając innowacyjne technologie umożliwiające zamykanie pętli.

- BASF już dziś może zaoferować produkty wspierające zamykanie obiegu. Takim przykładem są stworzone wspólnie z marką Adidas® buty wykonane z w pełni recyklingowalnego materiału czy tworzywa biodegradowalne, będące alternatywą dla tradycyjnego plastiku. Kolejne rozwiązania są rozwijane, to czy staną się powszechne zależy również od regulacji tworzonych w ramach wdrażania GOZ –  dodał M. Jagieła.

Na stoisku firma promowała zrównoważone technologie, takie jak pilotażowy projekt chemicznego recyklingu, ChemCyckling. Odwiedzający stoisko mogli też policzyć swój własny ślad węglowy i porównać go do statystyk europejskich.

BASF w Polsce

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), lakiery oraz katalizatory samochodowe. Funkcjonują tu m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory), w Myślenicach koło Krakowa oraz centrum dystrybucyjno-logistyczne w Śremie koło Poznania. Firma zatrudnia ponad 850 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2018 rok wyniosła 931 mln euro. Jesteśmy firmą zaangażowaną w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Naszym klientom dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania przyczyniające się do lepszej ochrony klimatu. Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ponadto w zakresie popularyzacji nauki chemii prowadzimy projekt edukacyjny „chemiatomy” oraz realizujemy wiele wspólnych działań edukacyjnych z polskimi szkołami i uczelniami wyższymi.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA