REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF – droższe pigmenty z wanadanu bizmutu

W dniu 25 czerwca BASF podniósł ceny pigmentów na bazie wanadanu bizmutu. Podwyżka cen obowiązuje na całym świecie.

BASF pigmenty wanadan bizmutu

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Ceny pigmentów z wanadanu bizmutu oraz formuł opartych na tym związku w ofercie BASF poszły w górę o 15%. Wzrost ten będzie miał wpływ na kilka sektorów rynku, ale największy – na branżę farb. Prawdopodobnie zdrożeją również farby, ponieważ konieczne będzie dostosowanie się do nowej ceny surowca.

Trzy lata temu koncern znacząco zwiększył produkcję pigmentów na bazie wanadanu bizmutu. Żółty pigment sprzedawany pod nazwami handlowymi Sicopal i Paliotan całkowicie wyparł wówczas z jego oferty koloranty oparte na toksycznym chromianie ołowu.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA