REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema – wyniki za rok 2018

Arkema po raz kolejny cieszy się z dobrych wyników. Wskaźniki finansowe nie poszły co prawda w górę tak wyraźnie jak rok wcześniej, ale wciąż firma notuje stabilny wzrost.

Arkema wyniki za rok 2018

Fot. arch. Arkema

Przychody ze sprzedaży 8,8 mld €, wzrosły o 5,9% w porównaniu z rokiem 2017. Wzrost nie tak wyraźny jak w roku poprzednim, ale też wyraźny. Zysk EBITDA wyniósł 1,474 mln € i poszedł w górę o 6%. Jak komentuje Thierry Le Hénaff, dyrektor generalny koncernu:

Arkema po raz kolejny osiągnęła doskonałe wyniki finansowe – to już trzeci rok wyraźnego i stabilnego wzrostu firmy. Nasze wskaźniki poszły w górę w stosunku do rekordowych z roku 2017, mimo niekorzystnej sytuacji jeśli chodzi o ceny surowców oraz warunki makroekonomiczne pod koniec roku. Nasze zadłużenie netto pozostaje ściśle kontrolowane dzięki doskonałemu przepływowi środków pieniężnych.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA