REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Altana przejmuje Schmid Rhyner

Grupa Altana przejmuje szwajcarskiego producenta lakierów nadrukowych Schmid Rhyner AG. Dzięki temu firma będzie mogła wkroczyć na nowe obszary rynku.

Altana Schmid Rhyner

Fot. arch. Schmid Rhyner / Altana

Schmid Rhyner z siedzibą w Adliswil w Szwajcarii stanie się częścią oddziału Actega należącego do Altany. Na mocy umowy w ręce Grupy Altana przechodzą wszystkie zakłady produkcyjne oraz ośrodki badawcze Schmid Rhyner w Szwajcarii, a także oddział amerykański firmy.

Firma z tradycjami

Schmid Rhyner specjalizuje się w wykończeniach drukarskich. W roku 2018 zatrudniał ok. 80 osób i osiągnął przychody na poziomie 50 mln €. To firma z tradycjami – powstała już w roku 1880 i od tego czasu rozwinęła się tak bardzo, że sprzedaje dziś swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie.

Oprócz wysokiej jakości powłok na opakowania – w wersji matowej lub z połyskiem – produkty Schmid Rhyner oferują również szereg efektów specjalnych. Firma opracowuje także innowacyjne rozwiązania z dziedziny druku cyfrowego.

Nowe rynki, nowe kanały dystrybucyjne

Przedstawiciele obydwu firm pozytywnie wyrazili się na temat połączenia. Jakob Rohner, dyrektor generalny Schmid Rhyner AG, zwrócił uwagę na nowe kanały dystrybucyjne, którymi rozprowadzane będą produkty szwajcarskiego producenta. Thorsten Kröller, prezes oddziału Actega w Grupie Altana, skomentował zaś:

Przejmując Schmid Rhyner AG, zwiększamy swoje kompetencje technologiczne w branży. Możemy wkroczyć na nowe rynki i obszary zastosowań, zwłaszcza w dziedzinie elastycznych opakowań oraz druku cyfrowego.

Źródło: Altana

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA