REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Altana przejmuje japońskie Office Color Science

Grupa Altana przejmuje międzynarodową firmę Office Color Science z siedzibą w Jokohamie w Japonii. OCS to światowy lider w dziedzinie komputerowego dopasowania koloru.

Altana Office Color Science

Fot. geralt / pixabay.com

Nowy nabytek zostanie włączony do linii biznesowej Instruments w ramach oddziału BYK (BYK-Gardner). Office Color Science będzie się nad skupiać na obsłudze klientów japońskich, a oprócz tego kilku kluczowych klientów z Europy.

OCS – oprogramowanie, symulacje, spektrofotometry

Firma powstała w 2004 roku w Japonii – jej założycielem był Masayuki Osumi. Specjalizuje się w komputerowym dopasowaniu koloru oraz oprogramowaniu kolorystycznym, wykorzystującym również odcienie z pigmentami metalicznymi i perłowymi.

Oferuje również technologie z dziedziny grafiki komputerowej do symulacji 3D, która w realistyczny sposób prezentuje kolory z efektami specjalnymi, oraz jest liderem produkcji spektrofotometrów. Jak mówi dyrektor generalny oddziału BYK-Gardner, Frank Wagner:

Dzięki temu przejęciu możemy zaoferować naszym klientom z branży farb, powłok, motoryzacji i innych doskonałe oprogramowanie do dopasowania koloru i formulacji, a tym samym oddać do ich dyspozycji kompleksowy system doboru koloru. Jestem pewien, że obydwie strony skorzystają na tym połączeniu sił, wspólnie opracowując jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania z obiecującej dziedziny digitalizacji.

Nowy poziom rozwoju

Połączenie obu firm z ich doświadczeniem może rzeczywiście przynieść wiele dobrego. BYK-Gardner jest pierwszym producentem, który wprowadził do sprzedaży spektrofotometr wielokątowy z połączeniem WiFi. Pozwala on lakierniom na dopasowanie koloru w ciągu kilku sekund. Prezes oraz dyrektor generalny Office Color Science, Masayuki Osumi, komentuje:

Jestem pewien, że to najlepsza droga dla naszych klientów – razem z BYK-Gardner wznieść się na nowy poziom rozwoju.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: Altana

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA